Na co se nás nejčastěji ptáte

Jak se přihlásit na kurz?

Přihlášky prosíme na e-mail pořádajícího studia Utancovat se - info@utancovatse.cz. Vaše přihláška a kurz se stává závaznou teprve po zaplacení zálohy 1000 Kč či celého kurzovného, a to převodem na účet na číslo 2900832522 / 2010. Po poznámky prosíme vaše jméno.

 

Skutečně je ukázková lekce zdarma?

Jdete na první lekci a nevíte jistě, zda chcete navštěvovat celý kurz? Pak máte možnost nezávazné ukázkové lekce. Pokud se rozhodnete, že dále chodit nebudete, neplatíte nic. Na ukázkovou lekci se hlašte e-mailem info@utancovatse.cz.

Lze se přihlásit do probíhajícího kurzu?

Zapojení do již probíhajícího kurzu je možné, pokud to umožňuje kapacita sálu. Kontaktujte nás předem e-mailem na info@utancovatse.cz. Z původní částky kurzovného se odečítají již proběhlé hodiny, částku Vám sdělíme.

Můžu si nahradit hodinu, kterou jsem zameškala?

Každé pololetí si můžete nahradit 3 lekce – vyberte si kteroukoliv hodinu z rozvrhu u jakékoliv lektorky.
Nahrazování nám ale prosím oznamte předem.

Proč kurzy trvají 90 minut?

Kurzy jsou koncipovány jako rehabilitační. Během lekce tak stihneme nejen důkladný strečink, spoustu tance v přiměřeném tempu a i závěrečný relax. Když rozpočítáte kurzovné na jednotlivé hodiny, zjistíte, že naše kurzy patří k nejlevnějším v Praze.

Co na sebe?

Na kurz si přineste pohodlné oblečení – doporučujeme těsnější tričko, legíny nebo delší sukni, případně šátek kolem boků. Tančí se jen bosky, v ponožkách nebo tanečních piškotech. Sál je pokrytý měkkými destičkami příjemnými pro pohyb, proto není nutné nosit s sebou podložku. Veškeré pomůcky ke cvičení a tančení Vám zapůjčíme na začátku lekce.

Jak probíhá lekce tance?

V našich kurzech se přizpůsobujeme tempu skupiny a zároveň dbáme na podrobné vysvětlování. Upozorňujeme a opravujeme chyby, aby tanec měl příznivý vliv na celé tělo. Lekce jsou proto velmi vhodné i pro méně nadané nebo méně pružné tanečnice každého věku.
 
Lekci začínáme poctivou rozcvičkou, kdy uvolníme napětí z celého dne a zahřejeme tělo. Díky protažení a zpevňování je pak tanec příjemnější a jeho účinky jsou efektivnější. Kurz je strukturovaný a jednotlivé lekce na sebe navazují. Na začátku taneční hodiny proto vždy opakujeme probranou látku a až poté přidáváme nové prvky a variace. Podle pokročilosti následují taneční kombinace, případně celé choreografie. V kurzu bollywoodu je choreografie centrem celé hodiny.

Posledních pět až deset minut lekce patří závěrečnému protažení. Uvolníme svaly, celé tělo a relaxujeme.

Co je orientální tanec?

 Orientální tanec už dávno není tancem manželek sultána v harému, stejně tak nemá nic společného s lehkými ženami. Tento tanec sice zdůrazňuje ženskost a krásu těla, ale také cudnost, sebevědomí a vnitřní sílu ženy. Kdy se břišní tance poprvé objevily, není přesně známo. Současný orientální tanec však čerpá z folklórních tanců v oblasti Egypta. Současný klasický orientální tanec se nazývá raks sharki [raks šarki],  což v arabštině znamená tanec východu. Tento styl poznáte podle odhaleného bříška a zdobených kostýmů. Naopak folklórní styly se tančí v dlouhém, tělo zakrývajícím kostýmu zvaný galabea. Všechny kostýmy seženete v půjčovně orientálních kostýmů. 

Co je to Bollywood?

Bollywood vznikl spojením slov Bombaj a Hollywood – jedná se tedy o filmový průmysl v Bombaji, který ročně vyprodukuje na tisíc filmů. Na nich diváci milují především propracované taneční scény, bollywoodský tanec je tedy vytvořen uměle. Charakterizují ho silné emoce, pestrobarevné oblečení, zářivé šperky, uhrančivě nalíčená tvář, rozmanitá gesta a koketní pohledy. Je velmi hravý, dynamický, veselý a strhne každého, kdo ho zkusí. Na lekci bollywodského tance se proto určitě nudit nebudete. A i spálíte kalorie. :)

Jaké jsou zdravotní účinky tanců Orientu?

Orientální tance jsou nejen krásné na pohled, ale při správném provedení mají také blahodárné účinky na celé tělo a mysl. Díky tanci se mění držení těla a zjemňují se pohyby i v běžném životě. Jednotlivé taneční prvky zpevňují svaly celého těla přirozených způsobem a procvičují i ty svalové skupiny, které jinak vědomě nepoužíváme.
 
Právě orientální tance také pozitivně působí na klouby a trávení. Doporučují se také ke zmírnění ženských obtíží nebo i jako doplněk léčby neplodnosti. Proto bývá orientální tanec doménou žen (avšak tančí i muži, zejména folklór). Při břišních tancích pracujeme s pánevním dnem. Získáváme pocit uvolnění, a tedy díky tomu tanec působí dlouhodobě i na naši psychiku.
Ženy se na lekcích učí relaxovat a mít ráda a vnímat své tělo.